LKVB6
LKVB6 - výnimočný prírodný prípravok

Pozitívne reakcie množstva užívateľov a odozvy od veľkého počtu lekárov a liečiteľov potvrdzujú, že účinky LKVB6 ďaleko prekračujú efekt podobných preparátov.
Kde LKVB6 pomáha ?

Pretože LKVB6 celistvým spôsobom upravuje látkovú výmenu, pôsobí na širokú škálu zdravotných ťažkostí.
Podporuje LKVB6 chudnutie ?

S LKVB6 chudnete rýchlo.  Pôsobenie prípravku Vás tlačí k prirodzenej rovnováhe. Ide teda o zdravé chudnutie bez škodlivých účinkov na metabolizmus.
LKVB6
Podrobnosti o LKVB6 (PDF)


Zložky:
lecitín, kelp, jablčný ocot, vitamín B6

Jednotlivé zložky LKVB6

Za možno zvláštny názov prípravok vďačí práve svojim štyrom zložkám:

L - lecitín
K - kelp
V - vinegar extrakt (alebo extrakt z jablčného octu)
B6 - pyridoxín (vitamín B6)

Ide o látky prírodného pôvodu. Pri nákupe sa dbá na čo najkvalitnejšie zdroje a čerstvosť. Nič sa nenakupuje do zásoby a všetky zložky sa ihneď spracujú do finálnej fázy prípravku. Aj napriek týmto faktom nie je možné výsledný účinok LKVB6 pripisovať len kvalite surovín. Ide o technologické tajomstvo. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať o vlastnostiach jednotlivých zložiek LKVB6 na ľudský organizmus.


Lecitín

Slepačie vajcia a žĺtko ako zdroj lecitínuLecitín bol objavený v roku 1850 francúzskym vedcom Maurice Gobleyem. Pri štúdiu vaječného žĺtku sa mu podarilo izolovať mastnú látku, ktorá bola schopná emulgovať olej a vodu. Tato nová látka bola nazvaná lecitín, z gréckeho slova "lekithos", čo znamená žĺtok. Dnes už sa lecitín nezískava z vaječných žĺtkov, hoci ten obsahuje 8-10 % lecitínu. Väčšina je vyrábaná zo sójových bôbov, ktoré ich obsahujú 0,3 - 0,6% a sú omnoho lacnejšie ako vajce. Lecitín má široké uplatnenie ako emulgátor, a to nielen v potrave či vinárstve, pridáva sa aj do čokolády, margarínu, náterových hmôt a kozmetiky.

Potrava pre mozogSójové bôby
Lecitín je vosková látka, ktorá sa riadi do skupiny tukov, nazývaných fosfolipidy či fosfatídy. Je to zmes fosfolipidov, kyseliny fosforečnej, dvoch B-vitamínov (cholínu a inozitolu) a aminokyseliny metatiónu. Lecitín sa nachádza vo všetkých telesných bunkách, vrátane buniek mozgových a nervových a zúčastňuje sa rôznych životne dôležitých pochodov. Pomáha pri transporte tukov v tele a pri mobilizácii a disperzii nezdravých tukových a cholesterolových usadenín. Spolu s cholesterolom je nevyhnutný na tvorbu žlče. V podstate je to taká dôležitá látka, že je bez prestávky produkovaná pečeňou, podobne ako cholesterol. 73% objemu tukov v pečeni a 30% sušiny v mozgu je lecitín.


Kelp - morská riasa z rodu Laminariaceae
Morská riasa KelpJe to zvláštny druh morských rias, ktoré sa zbierajú z mora z lodí pomocou veľkých hákov. Vrcholky rias sú odsekávané špeciálnymi nožmi, zvyšok je potom posekaný, vyčistený, pomletý a usušený na prášok či lisovaný do tabliet. Nie je potrebné to variť, takže väčšina živín sa dostane až do konečného produktu. Kelp obsahuje množstvo minerálov a stopových prvkov, hlavne jódu, ktorý často chýba v poľnohospodárskych pôdach.
V čerstvom stavu obsahuje kelp okolo 100.000 mikrogramov jódu na 445gramov váhy, zatiaľ čo v sušenom stave je to asi 10x viac. Pokiaľ je prášok z kelpu používaný ako korenie, dodáva 10x viac jódu ako jodidovaná soľ. Jód normalizuje vylučovanie tyroidu. Ak je jódu v strave nedostatok, spomalí sa činnosť štítnej žľazy, a to môže viest k celému radu porúch. Ak je vaša štítna žľaza málo aktívna, môžu vás trápiť problémy, ako suchá koža, náchylnosť k nádcham, suché a lámavé vlasy, únavnosť, pomaly rastúce nechty a veľa ďalších. Kelp dodáva štítnej žľaze jód a tým zrýchľuje metabolizmus, čo má kladný vplyv na premenu potravy na energiu. Tím sa zároveň zvýši telesná teplota a dochádza k ubúdaniu váhy. Ľudia, ktorým je často zima, alebo ti, ktorí sú citliví na studené počasie, sa môžu cítiť lepšie, ak budú svoju stravu doplňovať kelpom.
Kelp môže nahradiť či doplniť jodidovanú soľ pri liečbe a prevencii strumy, čo je zväčšenie štítnej žľazy v dôsledku nedostatku jódu v potrave. V niektorých oblastiach bola dokonca jodidovaná soľ nedostatočnou prevenciou tohto ochorenia, ak nebola doplnená kelpom.
Riasy z rodu Laminariaceae sú jediné z množstva rôznych druhov, ktoré obsahujú jód.

Zloženie kelpu
Podobne ako ostatné rastliny, kelp obsahuje uhľohydráty ( cukry a škroby). Cukor v ňom obsiahnutý sa nazýva manitol, nie je príliš sladký, má mierne preháňavé účinky a hlavne nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Je preto vynikajúci pre diabetikov. Kelp obsahuje ďalej menšie množstvo vitamínov A, B, a C, bielkovín a tukov. Je zaujímavé, že čerstvý kelp bol svojho času zdrojom vitamínu C pre členov niektorých eskimáckych kmeňov. Zároveň im však dodával aj všetky minerály a stopové prvky z oceánu.

Jablčný ocot
Jablká, z ktorých sa kvasením získava jablčný ocotPravý ocot z jablčnej šťavy je vyrábaný kvasením šťavy z celých, čerstvých jabĺk. Za svoje blahodarné účinky vďačí vysokému obsahu minerálov, obsiahnutých v jablkách. Je považovaný za liek aj prísadu do jedla a ako taký je používaný liečiteľmi aj kuchármi.
Aktívnou zložkou jablčného octu je vlastne kombinácia minerálov, organickej hmoty a kyseliny octovej, ktorá mu dodáva charakteristickú vôňu a chuť. Jablčný ocot obsahuje priemerne 5% kyseliny, je bohatý na minerály a má nízky obsah prírodného cukru a vitamínov. Obsahuje neobvykle veľa draslíka, vápnika, fosforu, sodíka a stopových prvkov. Podľa Dr. D.C. Jarvise z Vermontu, je schopnosť jablčného octu spájať draslík s ostatnými prvkami to, čo mu dáva vlastnosti všestranného lieku.

Blahodarné účinky jablčného octu
Pozorovanie a prípady zaznamenané Dr. Jarvisem a britským lekárom a autorom Maurice Hanssenem, ukazujú rôzne blahodarné účinky jablčného octu. Má zvieravé účinky, ktoré pomáhajú zastaviť hnačky, zvyšuje okysličovanie krvi, zlepšuje metabolizmus, posilňuje trávenie, zabraňuje kazeniu zubov, pôsobí ako dezinfekcia proti črevným parazitom a zvyšuje zrážanlivosť krvi. Môže byť tiež používaný ľuďmi, ktorým chýba žalúdočná kyselina, k zlepšeniu trávenia. V týchto prípadoch sa odporúčajú 1-2 lyžičky jablčného octu v sklenici vody pred hlavnými jedlami.
Nie je to liek, takže je možné ho používať spolu s ostatnými liečivami. Je vhodný pre diabetikov a pre tých, ktorí musia dbať na obmedzený prísun sodíka. Je vhodný pre deti aj pre starších ľudí.
V knihe ,,Ocot z jablčnej šťavy" Cyril Scott popisuje jeho "zázračné" účinky na množstvo porúch, avšak nakoniec upozorňuje svojich čitateľov, že to nie je všeliek. Zdôrazňuje, že jablčný ocot len upravuje biologické pochody, a tým pomáha predchádzať alebo aj liečiť také poruchy, ako je obezita, nadmerné menštruačné krvácanie, infekcie uší, nosa a krku, alergie, otoky žíl a poruchy krvného obehu. Účinky jablčného octu na niektoré tieto problémy si zaslúžia väčšiu pozornosť.

Vitamín B6 - pyridoxín
Niektoré obilniny obsahujúce vitamín B6 (pyridoxín)Ďalšou zložkou prípravku LKVB6 je vitamín B6, ináč aj pyridoxín. Vitamín B6 má v tele veľa metabolických úloh. Jednou z nich je uvoľňovanie glykogénu z pečene, akonáhle svaly potrebujú energiu. Mení kyselinu linolovú na kyselinu arachidonovú (aktívnejšia mastná kyselina), a tým pomáha kontrole obezity. Pomáha pri metabolizme a premene proteínov a pri udržaní rovnováhy sodíka a draslíka, čím reguluje telesné tekutiny, vyváženosť kyselín a zásad, a funkciu nervov a svalov. Pomáha pri tvorbe protilátok, nukleových kyselín a červených krviniek. Spolu s magnéziom zabraňuje tvorbe solí kyseliny šťaveľovej, ktoré sú predchodcami ľadvinových kameňov. Vitamín B6 nie je v tele uchovávaný a jeho nedostatok je veľmi rozšírený, hlavne medzi ľuďmi, ktorí držia redukčné diéty a často hladujú. Je ničený pasterizovaním mlieka, čiastočne varením a väčšina z neho je zničená pri rafinácii múky. Medzi jeho najväčších nepriateľov patria antikoncepčné pilulky. Každá žena, ktorá ich užíva, by mala brať zvýšené dávky vitamínu B6. Je taktiež považovaný za látku, ktorá zvyšuje hladinu dopamínu v mozgu. Tato látka predchádza vzniku stresu a motorickým poruchám podobného druhu, ktoré sprevádzajú Parkinsonovu chorobu. Hlavnými zdroji vitamínu B6 sú chudé mäso, hydina, ryby, vajcia, celozrnný chlieb a obilniny, orechy, banány, kvasnice, sójové bôby.

Kedy je pyridoxín užitočný
Pre svoje vlastnosti, ktoré napomáhajú metabolizmu, je vitamín B6 užitočný pri redukčných diétach. Zabraňuje tvrdnutí ciev, čo je jedna z hlavných príčin infarktu. Podporuje uvoľňovanie histamínu, a tím je užitočný pre ty, ktorí trpí alergiami, zabraňuje vzniku nevoľnosti počas tehotenstva, zabraňuje tehotenským kŕčom, zvlášť ak sa podáva v kombinácii zo zinkom, predchádza niektorým druhom anémií, vysušuje mastnou pleť a obmedzuje tvorbu lupín.


©2007-2024 lkvb6.zdravystyl.sk
Pridružené stránky: resveratrol, tiens, e-obchod
Partnerské stránky: Serrapeptáza
Valid HTML 4.01 Transitional Ověřit CSS!